Orbán Viktor nem hosszabbította meg a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) élén Dorkota Lajos elnöki megbízatását. Dorkota Lajos kinevezése június 30-ai hatállyal szűnt meg, helyét Horváth Péter János veszi át július 13-tól, hétéves időtartamra. A Hivatal a földgáz, villamos energia, távhő és a víziközmű-működtetési tevékenységekkel kapcsolatos hatósági felügyeletet, a hulladékgazdálkodási közszolgáltatással összefüggő díjszabályozás előkészítő feladatokat látja el.
bővebben











